Prace szczególnie niebezpieczne to prace gdzie występuje bardzo duże ryzyko wypadkowe ze względu na ich specyfikację, stosowane materiały niebezpieczne oraz warunki ich wykonywania. Prace szczególnie niebezpieczne z użyciem ognia wymagają stałego nadzoru przez 100% czasu. Wymaga się również weryfikacji sprzętu do prac, tego czy jest sprawny oraz weryfikacji czy miejsce prowadzenia prac z użyciem ognia zwiera w pobliżu niebezpieczne materiały, które są łatwopalne i mogą spowodować powstanie pożaru.
System InnerWeb® kładzie bardzo duży nacisk na rozwiązania, które mają poprawić bezpieczeństwo pracowników oraz całego zakładu.
Do takich rozwiązań zaliczamy stałą ochronę PRZED-pożarową oraz system elektronicznych pozwoleń na pracę. Te funkcje oparte są na geolokalizacji, która jest możliwa dzięki zastosowaniu urządzeń iBeacon oraz specjalnie dedykowanemu oprogramowaniu.
Ochrona PRZED-pożarowa to zupełnie nowe podejście do bezpieczeństwa pracowników i całego zakładu przemysłowego. Stawia ludzkie życie na pierwszym miejscu. Ma za cel chronić jeszcze zanim pojawi się pożar. Spółka InnerWeb posiada zgłoszenie patentowe do Europejskiego Urzędu Patentowego na sposób i metodę alarmowania PRZED-pożarowego. Alarm aktywuje się gdy w trakcie prac z użyciem ognia z miejsca pracy oddalą się wszyscy pracownicy stanowiący dozór pożarowy. E-pozwolenia i potrzeba weryfikacji miejsca pracy pozwala sprawdzić to miejsce pracy oraz sprzęt używany do wykonania danego zadania. Dzięki temu można wyeliminować najczęstsze przyczyny powstawania pożarów wynikające z nieostrożności osób dorosłych podczas prowadzenia prac pożarowo niebezpiecznych. Redukuje to ryzyko powstania pożaru na zakładzie nawet o 21%.
Elektroniczne pozwolenia na prace firmy InnerWeb® są alternatywą dla papierowych wersji pozwoleń na pracę stosowanych w przemyśle. Zastępując papierowe pozwolenia na pracę E-pozwoleniami zyskujemy zatem automatyczny zapis każdego zadania. Mamy dostęp do archiwum wszystkich zrealizowanych prac oraz w znaczący sposób zredukujemy czas jaki poświęcamy na otwarcie danego pozwolenia na prace. Mają one również ułatwić współpracę z firmami zewnętrznymi, które wykonują jakieś zadania u klienta. Do każdego e-pozwolenia podpinamy podpis wnioskującego o to pozwolenie oraz osoby weryfikującej. W ramach tych pozwoleń realizuje się również prace szczególnie niebezpieczne. Dzięki temu rozwiązaniu digitalizujemy i automatyzujemy ten proces.
Z pewnością w dobie Internetu Rzeczy, rozwiązania, które dokonują transformacji zakładu do statusu „iFactory” są bardzo ciekawe, zwłaszcza gdy naciskamy na bezpieczeństwo pracy zarówno pracowników jak i całego zakładu.