Digitalizacja Dokumentów- Internet Rzeczy
Digitalizacja Dokumentów- Internet Rzeczy

Digitalizacja dokumentów inaczej ucyfrowienie czy dygitalizacja, polega na wprowadzeniu do pamięci komputera drukowanych oraz rękopiśmiennych materiałów w postaci danych cyfrowych. Proces ten odbywa się droga skanowania, po czym powstały plik graficzny możemy zachować na dysku komputera lub umieścić na serwerze. Do przechowywania danych bardzo często używa się serwerów chmurowych, które są w stanie pomieścić wiele danych. Dzięki digitalizacji chronimy oryginały dokumentów przed zniszczeniem udostępniając użytkownikom ich elektroniczną wersję, ułatwiamy dostęp do tych danych oraz ich archiwizację.

System InnerWeb kładzie bardzo duży nacisk na rozwiązania, które mają za zadanie ułatwić oraz zaoszczędzić czas pracownikom. Jednym z takich rozwiązań jest wystawianie elektronicznych pozwoleń na pracę czyli E-pozwoleń. E-pozwolenia to zdigitalizowane wersje papierowych dokumentów, które są automatycznie zapisywane na serwerze. Dzięki temu rozwiązaniu pracownicy ubiegający się o takie pozwolenia nie muszą wypełniać papierowej dokumentacji i szukać osób, które zatwierdzą im to pozwolenie. Wystarczy jedynie skorzystać z aplikacji, którą mają zainstalowaną na urządzeniu mobilnym. Pracownik wtedy uzupełnia jedynie podstawowe pola, a system zrobi już wszystko dalej sam. Do systemu InnerWeb możemy wprowadzać dużą ilość danych jak również podłączyć różne maszyny i urządzenia. Tak właśnie funkcjonuje Internet Rzeczy.

Mając dane w wersji elektronicznej możemy generować automatycznie statystyki, które do tej pory wymagały znacznie więcej uwagi i zaangażowania. System może sam kontrolować czy np. pracownicy mają aktualne badania lekarskie oraz uprawnienia. Nie trzeba szukać dokumentacji dotyczącej jakiegoś urządzenia czy maszyny. Wszystko to jest podpięte w wersji elektronicznej do aplikacji InnerWeb.