Demo zadanie 1 -Otwarcie pozwolenia na prace na Linii 13 przy Transporterze poziomym

Scenariusz Demo – Zadanie 1

Zadanie demo , właśnie się zaczyna:

Dzwoni Telefon!

Znajomy głos w słuchawce: „Cześć! Nie uwierzysz. Znowu to samo co w zeszłym tygodniu.” – przypominasz sobie kilkanaście miejsc, w których prowadziliście prace na zakładzie tego klienta w tym czasie. Domyślasz się, że chodzi o Transporter na Linii 13 (w końcu taki jest tytuł tego Zadania). Po chwili kontynuuje: „Potrzebuję abyście przerwali te prace na Nowej Linii i poszli od razu na Linię 13. Ten Transporter jest kluczowy dla produkcji. Mamy na jutro zamówienia, które muszą być wysłane.”

Zaloguj się do InnerWeb.

Obecnie prowadzisz prace przy Maszynie pakującej na Nowej Linii. W związku z tym odejdź od tej pracy. W wersji demonstracyjnej fakt odejścia / dołączenia do prac musisz wybrać „ręcznie”. Pełna wersja aplikacji wraz z siecią iBeacon posiada funkcję automatycznego odchodzenia / dołączania do prowadzonych prac. InnerWeb robi to za Ciebie.

Dochodzisz do lokalizacji gdzie maszyna uległa awarii. Widzisz kilku mechaników, którzy wstępnie znaleźli jej przyczynę. Mechanik mówi: „Urwało wspornik pod taśmą – trzeba go wyciąć i wstawić nowy”. Przyglądasz się i oceniasz, że robota zajmie góra pół godziny. Normalnie zorganizowanie pozwolenia na pracę i na prace z użyciem ognia z pewnością zajęłoby drugie tyle. Dlatego zobaczmy jak działa InnerWeb.

Kliknij przycisk „Rozpocznij pracę”. Pojawi się skaner kodu QR, którym skanujesz kod wysłany na Twój adres e-mail podczas rejestracji konta demo. Podpisany jest jako: Linia 13 – Transporter poziomy. W pełnej wersji aplikacji, InnerWeb rozpoznaje automatycznie w jakiej lokalizacji się znajdujesz i po kliknięciu „Rozpocznij pracę” automatycznie otwiera się formularz z wypełnioną nazwą Linii i maszyny.

TIPS: Przytrzymując dłużej przycisk „Rozpocznij Pracę” otworzysz listę dostępnych lokalizacji. W Pełnej wersji InnerWeb, w ten sposób uruchamia się skaner kodów QR, a przyciśnięcie przycisku normalnie otwiera pozwolenie z wskazaną lokalizacją z sieci radiolatarni.

Wprowadź opis i zaznacz Typ pracy jako – Prace Dodatkowe. Osobą zatwierdzającą będzie Kierownik – Izydor Prosty, który dzwonił do Ciebie z prośbą o szybką pomoc. Rozpocznij pracę. Jeżeli używasz aplikacji iOS pojawi się okno z podpisem biometrycznym. Pisząc palcem po ekranie wykonaj swój podpis. Podpis ten podpinamy do pozwolenia na pracę. W aplikacji Android ta funkcja będzie dostępna od końca czerwca 2020 – Zespół InnerWeb ją aktualnie wdraża.

Pozwolenie na pracę zostało wystawione. Informacja trafiła do brygadzisty Jacka na tej linii produkcyjnej, do działu BHP do Pani Agnieszki do kierownika Tomka odpowiedzialnego za halę produkcyjną oraz do Kierownika produkcji Izydora, który jest opiekunem tych prac. Dla potrzeb wersji Demo po upływie 1 minuty prace zatwierdzają się automatycznie. W pełnej wersji ten czas jest do ustawienia. W tym czasie wszystkie osoby poinformowane mają czas aby przerwać to pozwolenie na pracę . Dotyczy to sytuacji gdy są jakieś nadzwyczajne okoliczności lub przeciwskazania o których nie wiedzieli wszyscy.

To, że nie musisz wypełniać długiej listy informacji na temat tego pozwolenia na pracę wynika z tego, że dla każdej lokalizacji na zakładzie taka lista została już wypełniona. Z pewnością wskazano jakie zagrożenia są związane z prowadzeniem prac w tej lokalizacji. W pełnej wersji InnerWeb zagrożenia te są wyświetlone dla Twojej informacji po otwarciu lub dołączeniu do danego pozwolenia. Odpowiednie piktogramy mają to przypominać.

Powiadomienie na telefon wysłane z InnerWeb potwierdza, że możesz już rozpocząć prace w tej lokalizacji.

Korzystanie z opaski wibracyjnej pozwala zatem odbierać sygnały z InnerWeb nawet w największym hałasie na hali. Jeżeli taką posiadać – skorzystaj z niej w trakcie tej demonstracji. Poczujesz w pełni jak działa nasz system alarmowania i przekazu informacji – bez potrzeby telefonowania.

Dołącz do pracy na Linii 13 przy Transporterze. Dzwonisz do swoich ludzi. Ściągasz do tej pracy Sławka i Pawła z poza zakładu bo wiesz, że są najbliżej. W aplikacji InnerWeb widać też listę wszystkich prac prowadzonych na zakładzie. Widać którzy pracownicy są w miejscu prac, a którzy mają przerwę lub się oddalili.

Jeżeli testujesz InnerWeb wraz z współpracownikami – niech dołączą razem z Tobą do pracy przy Transporterze. Produkcja na linii nadal jest zatrzymana. Jesteście już gotowi do pracy, macie przygotowany sprzęt do cięcia.

Dzwoni Brygadzista Jacek: „Cześć, słuchaj. Wiem, że walczysz teraz z Transporterem ale naprzeciwko na końcu linii przy Myjce urwało zawór z wodą i nas zalewa. Odcinamy wodę i staną nam przez to 3 inne maszyny. Pomóżcie!”

Zdecyduj co dalej i wybierz zadanie:

https://zrobotyzowany.pl/produkty/644/innerweb