Systemy klasy CMMS czy InnerWeb® jest w stanie z nimi konkurować?

Od pewnego czasu można zauważyć rosnący popyt na nowoczesne rozwiązania stosowane w szeroko pojętym przemyśle. Zjawisko to jest całkiem zrozumiałe. Chcąc zostać liderem, a konkurencję pozostawić daleko w tyle, trzeba zacząć inwestować w siebie. Inwestycje, na które decydują się przedsiębiorcy muszą przede wszystkim spełniać ich oczekiwania oraz dawać widoczne i odczuwalne rezultaty. Takim rozwiązaniem mogą być systemy klasy CMMS, których jest dość duża ilość na rynku. Firmy tworzące te specjalistyczne oprogramowania również prześcigają się w stopniach zaawansowania swoich produktów. Cmms-y głównie mają za zadanie wspierać zakładowe Utrzymanie Ruchu. Każda firma daje od siebie jakieś dodatkowe funkcje. Mają one wpłynąć na wzrost produktywności, usprawnić proces wymiany informacji oraz dać możliwość integracji z innymi systemami. Fakt, wzrost produktywności oraz sprawna wymiana informacji to jest coś czego nam dzisiaj brakuje. Te firmy nam to zapewniają. A co jeśli możemy otrzymać znacznie więcej?

Sprawdźmy teraz jak to wygląda w InnerWeb®.
InnerWeb® jak system klasy CMMS – wielozadaniowy system

W rozwiązaniu tym podobnie jak w CMMS znajduje się oprogramowanie jednak oprócz niego jest wsparcie elektroniki w postaci nadajników iBeacon. I tutaj otwiera się wachlarz możliwości i funkcji. Użytkownicy tego systemu, mają oczywiście dostęp do niego z dowolnego urządzenia mobilnego oraz z komputera. Informacje dotyczące awarii to jedno, natomiast dokładny wykaz spędzonego czasu nad danym projektem to drugie. Mamy dzięki temu kontrole nad tym kto, gdzie i jak długo wykonywał swoje zadanie. System jest narzędziem pracy dla takich zespołów jak BHP, Utrzymanie Ruchu, LM, Zakupy, B+R, Menedżerowie ,itp. Wszyscy grają do tej samej bramki. To rozwiązanie świetnie nadaje się do zarządzania pracą firm zewnętrznych jak i wewnętrznych działów. Otrzymane dane pozwolą znacznie lepiej zorganizować pracę na zakładzie oraz przygotować raporty czy zestawienia. Wdrażając InnerWeb® otrzymamy również innowacyjny system ochrony PRZED-pożarowej, który chroni zakład podczas wykonywania prac szczególnie niebezpiecznych.

InnerWeb® – ochrona PRZED-pożarowa

Wszystko to zapewniają wspomniane wcześniej tzw. radiolatarnie Ibeacon, które wraz z dedykowanym oprogramowaniem tworzą zintegrowaną sieć. Dzięki temu jesteśmy w stanie lokalizować pracowników oraz sprzęt z dokładnością kilku metrów. Opierając się na sieci radiolatarni
i oprogramowaniu InnerWeb® usprawniamy także proces:

  • automatyzacji systemu pozwoleń na prace i prace szczególnie niebezpieczne wprowadzając e-pozwolenia
  • kontroli czy pracownicy mają odpowiednie oraz aktualne uprawnienia, badania lekarskie
  • ograniczania zużycia papieru
  • dostępu do informacji – elektroniczne instrukcje maszyn, instrukcje stanowiskowe
InnerWeb® – spacer po wirtualnym zakładzie w technologii Lidar
InnerWeb® stawia bardzo wysoko poprzeczkę dla konkurencji pod względem funkcjonalności oraz zaawansowania technologicznego. Decydując się na ten system transformujemy zakład pracy do miana Smart Factory.
InnerWeb® – Rozszerzona Rzeczywistość – Internet Rzeczy
Rozszerzona Rzeczywistość z technologia Lidar, które znalazły się w jej zasobach tworzą wirtualny zakład, po którym można swobodnie się przemieszczać.
InnerWeb® – super dokładność pomiarowa z technologią Lidar

Pomiary odległości między wybranymi punktami bez wychodzenia z biura? Czy ktoś to sobie może wyobrazić? Tak, to właśnie jest Przemysł 4.0. w InnerWeb®.

Autor: Bartłomiej Kaczmarczyk

https://portalprzemyslowy.pl/?s=innerweb