Warsztat Testowo-Demonstracyjny - 02 - Pomiar Natężenia Pola ElektroMagnetycznego

6Added: 10.03.2020
1+

Wideo – Prezentacja, podczas której poddajemy testom pomiarowym nasze urządzenia iBeacon oraz mobilne urządzenia wykorzystywane w codziennym życiu, aby przekonać się czy są one dla nas bezpieczne.

Doświadczenie, które przeprowadziliśmy miało na celu potwierdzić, że nasze urządzenia są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 grudnia 2019 roku w sprawie dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku, które weszło w życie z dniem 1 stycznia 2020 roku i aktualnie obowiązuje na terenie całej Polski.

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190002448/O/D20192448.pdf

Nasza Wideo – Prezentacja zrealizowana została przy użyciu:

– 3 – osiowego Miernika TM-196 działającego w zakresie częstotliwości radiowych i mikrofalowych 10 MHz-8 GHz pochodzących od stacji telefonii komórkowej, sieci bezprzewodowych, telefonów komórkowych i bezprzewodowych, kuchenek mikrofalowych, urządzeń podsłuchowych i itp.

– przenośnego hotspot/modem LTE TP-Link M7650, który obsługuje najnowszą technologię sieci 4G LTE Cat.11, wykorzystującą agregację pasma. Router pracuje w częstotliwości 2,4 GHz i 5 GHz

– naszych urządzeń iBeacon, które są małymi urządzeniami bezprzewodowymi, których technologia pozwala na transmisję sygnału radiowego o częstotliwości 2,4 GHz do znajdujących się w zasięgu smartfonów i tabletów. Obrazowo można je porównać do latarni morskiej wysyłającej intensywny sygnał w regularnych interwałach czasowych. iBeacony funkcjonują dzięki technologii BLE (Bluetooth low energy) , co jest istotne z dwóch powodów – po pierwsze transmituje fale radiowe, które bez problemu pokonują przeszkody w postaci ściany, brak sieci WiFi. Po drugie, BLE jest bardzo ekonomiczne, pozwala na wydłużony czas pracy baterii, w przeciwieństwie do klasycznego Bluetooth. Lista urządzeń obsługujących urządzenia beacon jest stale rozszerzana

– iPhonów, które skonfigurowane zostały przez Naszą firmę w taki sposób, aby dzięki naszej aplikacji tworzyły samo w sobie narzędzie do pracy.

InnerWeb® Sp. z o.o

https://innerweb.tv/

e-mail: marcin.worecki@innerweb.tv

Tags: