InnerWeb® - Weryfikacja miejsca pracy w warunkach przemysłowych
InnerWeb® – Weryfikacja miejsca pracy

Weryfikacja miejsca pracy w warunkach przemysłowych ma szczególny charakter. Tylko osoby posiadające odpowiednie uprawnienia mogą dokonywać takiej weryfikacji. Polega ona przede wszystkim na sprawdzeniu czy dane miejsce zostało odpowiednio zabezpieczone, a pracownicy są odpowiednio wyposażeni w środki ochrony. Proces ten wykonuje się przeważnie przed przystąpieniem do prac szczególnie niebezpiecznych i nie tylko. Prawidłowo przeprowadzona kontrola miejsca gdzie realizowane są jakieś zadania ma na celu zabezpieczyć przed sytuacjami niebezpiecznymi. Niweluje się w ten sposób zagrożenia dla zdrowia oraz życia pracowników jak i środowiska w wypadku pożaru.

System InnerWeb kładzie bardzo duży nacisk na rozwiązania, które mają za zadanie ułatwić oraz zaoszczędzić czas pracownikom. Jednym z takich rozwiązań jest wystawianie elektronicznych pozwoleń na pracę czyli E-pozwoleń. E-pozwolenia to zdigitalizowane wersje papierowych dokumentów, które są automatycznie zapisywane na serwerze. Dzięki temu rozwiązaniu pracownicy ubiegający się o takie pozwolenia nie muszą wypełniać papierowej dokumentacji i szukać osób, które zatwierdzą im to pozwolenie. Wystarczy jedynie skorzystać z aplikacji, którą mają zainstalowaną na urządzeniu mobilnym. Pracownik wtedy uzupełnia jedynie podstawowe pola, a system zrobi już wszystko dalej sam. Do systemu InnerWeb możemy wprowadzać dużą ilość danych jak również podłączyć różne maszyny i urządzenia. Weryfikacja miejsca pracy z usługą InnerWeb jest w znaczący sposób udoskonalona.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu urządzeń iBeacon oraz specjalnie dedykowanemu oprogramowaniu. Aplikacja, którą będziemy mieli zainstalowaną w telefonie udostępni nam taką funkcję. W dobie postępującego Internetu Rzeczy jesteśmy w stanie podpiąć do systemu praktycznie każdą rzecz. W związku z tym jesteśmy w stanie zautomatyzować oraz przyspieszyć dość dużą liczbę procesów

Z pewnością w dobie Internetu Rzeczy, rozwiązania, które dokonują transformacji zakładu do statusu „iFactory” są bardzo ciekawe, zwłaszcza gdy naciskamy na bezpieczeństwo pracy zarówno pracowników jak i całego zakładu.

https://zrobotyzowany.pl/produkty/644/innerweb