InnerWeb® - wirtualna mapa zakładu
InnerWeb® – wirtualna mapa zakładu

Wirtualna mapa zakładu stanowi odzwierciedlenie aktualnego planu zakładu, który możemy obserwować nawet z ekranu smartfona. Stworzenie takiej mapy dzięki usłudze InnerWeb jest bardzo proste. Polega ona na zainstalowaniu na terenie zakładu przemysłowego sieci Radiolatarni iBeacon wraz z odpowiednim oprogramowaniem. Po odpowiednim skonfigurowaniu naszych urządzeń jesteśmy w stanie lokalizować na mapie pracowników oraz różnego rodzaju obiekty ruchome. Wirtualna mapa w czasie rzeczywistym przedstawia wszystko to co zostało zarejestrowane w systemie i nad czym chcemy mieć kontrolę. Taki system świetnie sprawdza się przy poszukiwaniu np. form wtryskowych, wszelkiego rodzaju narzędzi, wózków widłowych, rozliczaniu firm zewnętrznych, informowaniu o strefach niebezpiecznych jak i również wpływa na poprawę identyfikacji pracowników podczas ewakuacji.

System InnerWeb kładzie bardzo duży nacisk na rozwiązania, które mają za zadanie ułatwić oraz zaoszczędzić czas pracownikom. Jednym z takich rozwiązań jest wystawianie elektronicznych pozwoleń na pracę czyli E-pozwoleń. E-pozwolenia to zdigitalizowane wersje papierowych dokumentów, które są automatycznie zapisywane na serwerze. Dzięki temu rozwiązaniu pracownicy ubiegający się o takie pozwolenia nie muszą wypełniać papierowej dokumentacji i szukać osób, które zatwierdzą im to pozwolenie. Wystarczy jedynie skorzystać z aplikacji, którą mają zainstalowaną na urządzeniu mobilnym. Pracownik wtedy uzupełnia jedynie podstawowe pola, a system zrobi już wszystko dalej sam. Do systemu InnerWeb możemy wprowadzać dużą ilość danych jak również podłączyć różne maszyny i urządzenia.

InnerWeb® w rezultacie dostarcza:

  • E-pozwolenia
  • Geolokalizację pracowników
  • Geolokalizację narzędzi
  • Analitykę Ruchu
  • Ochronę PRZED-pożarową
  • Historię i Podgląd
  • Wirtualny skan wnętrza zakładu

Z pewnością w dobie Internetu Rzeczy rozwiązania, które dokonują transformacji zakładu do statusu „iFactory” są bardzo ciekawe, zwłaszcza gdy naciskamy na bezpieczeństwo pracy zarówno pracowników jak i całego zakładu.

https://zrobotyzowany.pl/produkty/644/innerweb