Sukces InnerWeb BreathBox

InnerWeb BreathBox i Księżycowy Sukces

InnerWeb BreathBox jest prototypem respiratora do szybkiej produkcji. Ma on działać bez użycia prądu i pomagać wielu ludziom w obliczu zagrożenia zdrowia lub życia. Został zaprojektowany w taki sposób, aby móc znaleźć zastosowanie dosłownie wszędzie. Helikopter, ambulans, szpital polowy czy również odział zakaźny są to miejsca gdzie zawsze pod ręką może być respirator InnerWeb BreathBox.

Jest to urządzenie mobilne, kompaktowe, wystarczy tylko ciśnienie, sprężone powietrze lub inne gazy, aby mogło funkcjonować. Zbudowany jest z ogólnodostępnych podzespołów, które można zakupić lokalnie, a jego budowa jest bardzo szybka, trwa kilka godzin. Respirator jest bardzo tani, jesteśmy w stanie wyprodukować jedną sztukę w cenie do 8 tyś złotych. Urządzenie posiada wymogi dyrektywy maszynowej, a proces dopuszczenia go jako wyrób medyczny rozpoczniemy z chwilą otrzymania informacji zwrotnej potwierdzającej zadeklarowanie zapotrzebowania produkcyjnego. Jest to produkt, który pomimo skomplikowanego wnętrza jest bardzo prosty w obsłudze. Uważamy, że nasz respirator wyróżnia się na tle innych produktów oraz wywołuje pozytywne wrażenia.

Agencja Rządowa Wielkiej Brytanii przygotowała dokument dotyczący minimalnych wymagań budowy respiratora do szybkiej produkcji. Dzięki temu mogliśmy realizować nasze prace znacznie szybciej ponieważ kroczyliśmy po wytyczonej już ścieżce.

Artykuł w Kronice Beskidzkiej z dnia 21 maja 2020 str.17 o Respiratorze InnerWeb BreathBox do ściągnięcia.

Kronika Beskidzka z dnia 21 maja 2020 - str. 17
Kronika Beskidzka z dnia 21 maja 2020 – str. 17

Zespół InnerWeb wywodzi się z południa Polski – regionu Podbeskidzia. Posiadamy tu wielu Partnerów. Wspieramy działania i inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności. Dziękujemy wszystkim przedsiębiorcom, inżynierom oraz doktorom którzy wspierali nas „pomocną dłonią” podczas procesu budowy prototypu InnerWeb BreathBox.

Na stronie kronika.beskidzka.pl można ściągnąć całe wydanie gazety w wersji elektronicznej:

Zajawka o Respiratorze na Portalu Kroniki Beskidzkiej
Reportaż o Respiratorze Pnaumatycznym InnerWeb BreathBox

Autor: Marcin Worecki